21 november 2024 — 2 minuten

Vraag vóór 3 december de KOR aan of af voor jouw onderneming

Kleine Ondernemersregeling (KOR)

EU afbeelding

De Kleine Ondernemersregeling, vaak afgekort als KOR, biedt jou als btw-ondernemer in Nederland de mogelijkheid om een vrijstelling te benutten. Indien jouw jaarlijkse omzet maximaal € 20.000 bedraagt, ben je niet verplicht om btw te berekenen over je omzet.

Aanvragen van de KOR

Om gebruik te maken van de KOR, is het noodzakelijk dat je je tijdig aanmeldt bij de Belastingdienst. Tijdig betekent dat je dit uiterlijk vier weken voor de start van het periode waarin je de vrijstelling wilt toepassen doet.

Let op! Als je nog niet aangemeld bent voor de KOR, maar je wilt deze vanaf 1 januari 2025 toepassen, dien je je uiterlijk op 3 december 2024 bij de Belastingdienst aan te melden. Dit kan alleen via Mijn Belastingdienst Zakelijk.

Tip! Als jouw jaaromzet maximaal € 1.800 bedraagt en je verplicht bent om je onderneming niet in te schrijven bij de KVK, dan is aanmelding voor de KOR niet nodig. Let op: vanaf 2025 wordt de maximale jaaromzet voor deze regeling verhoogd naar € 2.200.

KOR Opzeggen

De KOR blijft van kracht totdat je deze opzegt bij de Belastingdienst. Tot en met 2024 dien je de KOR minimaal drie jaar in stand te houden voordat je kunt opzeggen. Vanaf 1 januari 2025 is deze termijn niet meer van toepassing en kun je de KOR op elk gewenst moment beëindigen. De beëindiging treedt in werking op de eerste dag van de aangifteperiode, mits je de opzegging minimaal vier weken voor die datum bij de Belastingdienst indient.

Let op! Indien je de KOR vanaf 1 januari 2025 wilt beëindigen, dien je dit uiterlijk op 3 december 2024 aan de Belastingdienst te melden. Je kunt de KOR dan beëindigen per 1 januari 2025, ongeacht de duur van de regeling. Beëindigen kan enkel via Mijn Belastingdienst Zakelijk.

Herhaald Aanmelden voor KOR

Let op! Als je na een eerdere opzegging van de KOR in 2023 of eerder vanaf 1 januari 2025 opnieuw gebruik wilt maken van de KOR, moet je dit uiterlijk op 3 december 2024 aan de Belastingdienst doorgeven. Je kunt dan de KOR weer toepassen begin volgend jaar, ook al zijn er nog geen drie jaar verstreken sinds je vorige opzegging. Aanmelden kan alleen via Mijn Belastingdienst Zakelijk.

Overleg met Onze Adviseurs

Bespreek met onze adviseurs of je voldoet aan de voorwaarden voor de KOR en of het voor jou voordelig is om de regeling toe te passen. Als je ook internationale activiteiten hebt, is het mogelijk dat je (ook) gebruik kunt maken van de EU-KOR. Houd er rekening mee dat je als buitenlandse ondernemer met een vaste inrichting in Nederland vanaf 2025 geen gebruik kunt maken van de KOR. Onze adviseurs staan klaar om je meer informatie te geven over deze regelingen.

Recent nieuws

Ontdek meer actuele inzichten en praktische updates van Cooster.

12 mei 2026 Inkomstenbelasting

Compromis over box 3 blijft staan

Tijdens een rechtszaak komt een man met de inspecteur overeen dat zijn werkelijk rendement in box 3 € 855 bedraagt. Enkele maanden later oordeelt de Hoge Raad dat bij de vaststelling van het werkelijk rendement geen rekening mag worden gehouden

Lees artikel
12 mei 2026 Arbeidsrecht

Minimumuurloon per 1 juli 2026 naar € 14,99

De bedragen van de Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag worden halfjaarlijks gewijzigd. Per 1 juli 2026 bedraagt het minimumuurloon voor iemand van 21 jaar of ouder € 14,99. Minimumjeugdloon Voor mensen die jonger zijn dan 21 jaar, gelden

Lees artikel
12 mei 2026 Invordering

Geldstromen naar privé leiden tot aansprakelijkheid bestuurder

Een bestuurder van een transportbedrijf wordt aansprakelijk gesteld voor bijna € 730.000 aan onbetaalde loonheffing en omzetbelasting. Hij stelt dat hij tijdig melding van betalingsonmacht heeft gedaan. De rechtbank oordeelt echter dat dit niet

Lees artikel
12 mei 2026 Vennootschapsbelasting

Systeem vergeet eerdere verrekening: navordering toegestaan

Een bv ontvangt € 3,5 miljoen dubbel terug na een jarenlange procedure over verliesverrekening. Het systeem van de Belastingdienst 'vergeet' dat de voorlopige teruggaven al eerder waren teruggevorderd. De inspecteur corrigeert de fout via

Lees artikel
07 mei 2026 Formeel recht

Rechter mag altijd recente machtiging vragen, ook bij doorlopende volmacht

Een gemachtigde dient hoger beroep in met een twee jaar oude doorlopende volmacht. Het hof vraagt om een recente machtiging. De gemachtigde weigert dit en wordt vervolgens niet-ontvankelijk verklaard. De Hoge Raad oordeelt dat de bestuursrechter

Lees artikel
07 mei 2026 Omzetbelasting

Doorgeefluik bij fraude: geen aftrek, wel afdracht

Een ambtenaar koopt jarenlang privégoederen op kosten van zijn werkgever. Hij schakelt daarbij een kantoorinrichtingsbedrijf in als doorgeefluik. Dat bedrijf betaalt de leveranciers, factureert door aan de gemeente met een opslag en trekt de

Lees artikel

Blijf op de hoogte

Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws omtrent financiën en accountancy?
Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en mis niets.

Aanmelden nieuwsbrief

Wilt u onze nieuwsbrief niet meer ontvangen? dan kunt u zich hier uitschrijven.